Αθλητισμός

Τα διεθνή ΜΜΕ αποθεώνουν τον Τσιτσιπά μετά την ιστορική νίκη

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ Σχόλιο * Απομένουν χαρακτήρες Δείτε Επίσης Μαζί με τον Έλληνα πρωταθλητή ο πατέρας του, Απόστολος, και ο «μέντοράς» του Πατρίκ Μουράτογλου 18/11/2019, 00:37 Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ολοκλήρωσε μια ονειρική εβδομάδα κατακτώντας τον τίτλο στο ATP Finals και στην απονομή φρόντισε να ευχαριστήσει τους πάντες 17/11/2019, 23:42 Μετά από μια μάχη 2 ωρών και 35…

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απομένουνχαρακτήρες

Μετά από μια μάχη 2 ωρών και 35 λεπτών οΣτέφανος Τσιτσιπάς κατέκτησε το ATP Finals επικρατώντας με 2-1 στον τελικό του Ντομινίκ Τιμ – Δείτε τον τελευταίο πόντο του συγκλονιστικού τελικού

8

tsitsi-aponomi-arthro

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατέκτησε το μεγαλύτερο τίτλο της καριέρας του, μέχρι τον επόμενο, επικρατώντας μετά από ένα δραματικό αγώνα στον τελικό του ATP Finals στο Λονδίνο – Ο Στέφανος έχασε το πρώτο σετ, αλλά επέτρεψε και πήρε τον τίτλο στο τάι μπρέικ!

59

tsitsipas

Ο Έλληνας Πρωταθλητής μας έκανε περήφανους στο τουρνουά των Πρωταθλητών και φυσικά στον τελικό των τελικών που για πρώτη φορά συμμετείχε Έλληνας τενίστας. Παράλληλα ο Στέφανος γέμισε κατά πολύ τους τραπεζικούς του λογαριασμούς…

verstappen-bra19-c1000x600

Ο Max Verstappen πανηγύρισε στη Βραζιλία την όγδοη νίκη της καριέρας του, σε ένα Grand Prix με συνεχείς ανατροπές, παιχνίδια στρατηγικής, κρίσιμες προσπεράσεις και τρομερές εναλλαγές συναισθημάτων!

tsitsi-arthro

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θριάμβευσε στον τελικό του ATP Finals με αντίπαλο τον Νοτμινίκ Τιμ ύστερα από έναν δραματικό αγώνα –  Ο Αυστριακός κατέκτησε το πρώτο σετ με 7-6α, αλλά ο Έλληνας τενίστας ισοφάρισε παίρνοντας το 2ο σετ με 6-2 και στη συνέχεια πήρε και το τρίτο με 7-6