Εκτύπωση

Το ψυχιατρικό φαινόμενο του 40%

. Τα καρφιά του Σπύρου


karatzaferis.arthroΚαι ξαφνικά ένα μεγάλο τμήμα του ελληνικού λαού αγάπησε τους βασανιστές του, τους καταστροφείς του. Με την νέα δημοσκόπηση της Alco ένα 40% του εκλογικού σώματος στηρίζει την ελληνική τρόικα που «κυβερνά» την Ελλάδα.

Τι να πει κανείς; Η περίπτωση ανήκει στην αρμοδιότητα των ψυχιάτρων. Δεν μπορεί 4 εκατ. Έλληνες να είναι πλούσιοι να αισθάνονται άνετοι μπροστά στον Αρμαγεδδών, που επιβάλλει η κυβέρνηση των τοκογλύφων.

Κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει και μας διαφεύγει. Εκτός και αν η εταιρία δημοσκοπήσεων (δημοσκόπηση για το Πρώτο Θέμα) μας κάνει πλάκα. Πρόκειται όμως για σοβαρή εταιρία και η εφημερίδα που φιλοξενεί την δημοσκόπηση θεωρείτε έγκυρη.

Οπότε κάτι άλλο συμβαίνει... ότι και να συμβαίνει όμως η τριτοκομματική κυβέρνηση ενισχύει την «νομιμοποίηση» της και το θράσος της για να μας ισοπεδώσει.

Αλλά τι φταίει το άλλο 60% να εξαθλιώνεται από ένα απροσάρμοστο 40%;

Σηκώνω τα χέρια ψηλά, αλλά, έστω και μόνος μου αρνούμαι να σηκώσω και τα πόδια, όπως απαιτούν το 40%, η ελληνική τρόικα και η τρόικα των τοκογλύφων.

Σχόλια   

 
#35 ΑΦΕΛΗΣ 15-09-2012 18:08
Παραθέτοντας ΑΦΕΛΗΣ:
Παραθέτοντας ΤΑΚΗΣ:
ΣΠΥΡΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΣ Π@Π@ΡΙΕΣ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΧΤΡΑ
ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΣΠΥΡΟ ΑΝ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΜΕ ΑΚΑΛΥΠΤΕΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΚΑΙ 200-300 ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΠΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ??????????????? ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ

Πώς δικαιολογείς σέ κάθε γειτονιά 4,5, φαρμακεία και ευκατάστατους Φαρμακοποιούς;;;;

Ναι, μεν, αλλά.......
Παράθεση
 
 
#34 ΑΦΕΛΗΣ 15-09-2012 18:06
Παραθέτοντας ΑΦΕΛΗΣ:
Παραθέτοντας ΤΑΚΗΣ:
ΣΠΥΡΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΣ Π@Π@ΡΙΕΣ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΧΤΡΑ
ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΣΠΥΡΟ ΑΝ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΜΕ ΑΚΑΛΥΠΤΕΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΚΑΙ 200-300 ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΠΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ??????????????? ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ

Πώς δικαιολογείς σέ κάθε γειτονιά 4,5, φαρμακεία και ευκατάστατους Φαρμακοποιούς;;;;

ΤΑΚΗ
Ναί, μέ, αλλά.......Τα καλά και συμφέροντα.
Παράθεση
 
 
#33 VGLT 14-09-2012 01:20
ΜΠΡΑΒΟ ΣΠΥΡΟ! ΠΡΟΧΘΕΣ ''ΑΔΕΙΑΣΕΣ'' ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΕΧΤRΑ! βεβαια ο Ακης λιγο μετα τους παρηγορισε αποκαλοντας τους, ''πολιτικους ανδρες''.....
Παράθεση
 
 
#32 Μπάμπης 05-09-2012 14:55
Αχ βρε Σπύρο τουλάχιστον δεν εχουν ουτε την ευαισθησία να σκεφτούν τουλαχιστον το μέλλον των παιδιών τους που με τη ψήφο τους τα προωρίζουν για δούλους
Παρτακηδες και ξερόλες.
Παράθεση
 
 
#31 ΑΦΕΛΗΣ 05-09-2012 08:44
Παραθέτοντας ΤΑΚΗΣ:
ΣΠΥΡΟ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΣ Π@Π@ΡΙΕΣ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΧΤΡΑ
ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΡΕ ΣΠΥΡΟ ΑΝ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΜΕ ΑΚΑΛΥΠΤΕΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΚΑΙ 200-300 ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΠΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ??????????????? ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ

Πώς δικαιολογείς σέ κάθε γειτονιά 4,5, φαρμακεία και ευκατάστατους Φαρμακοποιούς;; ;;
Παράθεση
 
 
#30 ΑΦΕΛΗΣ 05-09-2012 08:38
ΑΠΟΡΙΑ ΕΝΌΣ ´´ΑΦΕΛΉ´
Σε κάθε γειτονιά έχουμε 4,5, φαρμακεία και όλα ευημερούν.Πώς εξηγείται;;;;;;
Παράθεση
 
 
#29 ΜΑΝΩΛΗΣ 04-09-2012 23:37
Κε Σπύρο η Ελλάδα είναι χώρα γερόντων που όπως φοβούνται τον θάνατο φοβούνται και τις αλλαγές.'Επίσης όπως ένας τρελός δεν παραδέχεται πως είναι τρελός έτσι κι' ο ηλίθιος για να μην χρησιμοποιήσω βαρύτερεςς εκφράσεις δεν παραδέχεται πως είναι ηλίθιος και πως τόσα χρόνια ψήφιζε λάθος πρόσωπα που αποδεικνύουν την μέγιστη βλακεία του.Κι' έτσι ξαναψηφίζει τους ίδιους με το συντριπτικό σκεπτικό "πως όλοι ειναι ίδιοι" (ακόμα κι' αυτοί που ποτέ δεν διαχειρίστηκαν εξουσία) και τάχει καλά με την συνείδησή του (πιά συνείδηση δηλαδή) χωρίς να έχει καμιά ενοχή που καταστρέφει το παιδί του ή το εγγόνι του.'Ενα αληθινό περιστατικό. Πρώτη μου ξαδέλφη πήγε μαζί με την υπέργηρη μητέρα της να ψηφίσουν το 2004. Αργούσε η γιαγια πίσω από το παραβάν και την ρώτησαν γιατί. Η απάντηση "ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΖΗΛΑΝΔΙΑΣ" Αυτά λοιπόν τα "αδεια κεφάλια" διαμορφώνουν εκλογικά αποταλέσματα.Επ ίσης οι νεολαίοι της ¨φραπεδιάς" που το 40% δεν ψήφισε λες και οι εκλογές αφορούσαν άλλη χώρα,,άλλους πολίτες.
Παράθεση
 
 
#28 leon 04-09-2012 17:53
Σπυρο,
εκτος απο το σπιροσπερο ΞΕΦΤΥΛΙΖΕ ΤΟΥΣ ΑΛΥΠΗΤΑ(με στοιχεια/τι λεγανε/τι συμφωνησαν)στο εξτρα.
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
ΘΑ ΜΑΣ ΘΑΨΟΥΝ ΟΛΟΥΣ/Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΙΚΗ....... ............
Παράθεση
 
 
#27 leon 04-09-2012 17:50
σπυρο,
διατι δεν το κανεις?
να καλειτε καθε βραδι στο εξτρα 3 βουλευτες-1 απο δημαρ,νδ,πασοκ- και να τους ρωτας -τριβεις στη μουρη την προγραμματικη συμφωνια της 23.6.
γιατι αφηνεις στο γενικο(δεν λεω οτι δεν χτυπας)την ΕΦΙΑΛΤΙΚΟΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ?
Παράθεση
 
 
#26 ou fa 04-09-2012 17:31
lipamai alla den ftaine oi exousiazontes alla aftoi pou tous edosan tin exousia einai adianoito na exapatatai o ellinas
Παράθεση
 

Προσθήκη νέου σχολίου